Recent News
Nawiedzona stacja kwarantanny w Sydney

Nawiedzona Stacja Kwarantanny w Sydney – krótka historia

Duchy Stacji Kwarantanny w Sydney, zawsze były na mojej liście wiaderek, aby je zbadać, a teraz była to moja i Kaga okazja, aby to zrobić, ponieważ zatrzymaliśmy się w Sydney na konwencję paranormalną w ten weekend.

Stacja Kwarantanny w Sydney, znana również jako Stacja Kwarantanny North Head, znajduje się na półwyspie Manly w Parku Narodowym Sydney Harbour. Pierwotnie było to ważne miejsce dla miejscowych Aborygenów, których nazwa brzmi Carrang Gel. Było to dla nich zawsze ważne miejsce ceremonialne i dydaktyczne.

W miarę rozwoju osadnictwa europejskiego i przybywania większej ilości statków, w tym statków skazańców, zdecydowano, że musi istnieć jakaś forma kwarantanny, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych, zwłaszcza cholery, która stała się pandemią w Europie. Tak więc w 1832 roku Stacja Kwarantanny otworzyła swoje drzwi i funkcjonowała aż do 1984 roku, co czyni ją najdłużej działającą stacją kwarantanny w kraju. W czasie swojej działalności powstrzymywała takie choroby jak ospa, tyfus, odra, szkarlatyna, a nawet dżuma przed przedostaniem się do ogółu społeczeństwa. Była to również linia frontu dla powracających żołnierzy z I wojny światowej, którzy przynieśli ze sobą gruźlicę, a nawet hiszpańską grypę. Aby pomóc w powstrzymaniu tych chorób, po przyjeździe ludzie byliby poddawani prysznicowi z kwasem karbolowym, a ich bagaże fumigacji. Prysznic z kwasem powodował, że dwa lub trzy dni później dwie górne warstwy skóry łuszczyły się, jak po oparzeniu słonecznym. Uważano, że wszelkie insekty i choroby znajdujące się tuż pod skórą zostaną wyeliminowane.

Na miejscu znajdują się trzy cmentarze, ponieważ odnotowano, że zmarły tam 572 osoby. Jednak Ross, który był naszym gospodarzem na noc, powiedział nam, że wierzą, że może być aż 4000 osób pochowanych na miejscu, ponieważ wiele zapisów sprzed 1881 roku zostało utraconych lub zniszczonych.

Stacja Kwarantanny jest obecnie znana jako Stacja Q, która oferuje piękne i unikalne zakwaterowanie. Możesz tam również zjeść posiłek, a także organizują wycieczki i paranormalne śledztwa, więc nie zapomnij zarezerwować jednego dla siebie.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *