Recent News
Bluey Blundstones

Bluey Blundstones Heritage Accommodation, Melrose – krótka historia

Byłem świadomy istnienia duchów Bluey Blundstones przez wiele lat, odkąd złożyłem tam pierwszą wizytę podczas podróży z Flinders Ranges do Adelaide. Zatrzymałem się w Melrose, aby rozprostować nogi i wypić popołudniową herbatę w miejscu, które wyglądało na ciekawy kawałek historii. Podczas gdy tam byłem, rozmawiałem z ówczesnymi właścicielami o niektórych dziwnych rzeczach, których doświadczyli. Niedawno został sprzedany, a nowi właściciele Bluey, Luke Bayley i Lydia Owen, skontaktowali się ze mną, aby sprawdzić, czy Kag i ja chcielibyśmy zbadać historie o duchach. Luke i Lydia kupili Bluey zaledwie 4-5 miesięcy temu (do dnia pisania tego tekstu) i mocno wierzą, że Bluey wybrał ich.

Bluey Blundstones Heritage Accommodation znajduje się w sercu Melrose, które jest najstarszym miastem w południowej części Flinders i jest około 3 godziny od Adelaide. Miasto leży u stóp Mount Remarkable, co daje mu bardzo malownicze tło.

Został on pierwotnie zbudowany w 1864 roku przez Williama 'Bluey’ Blundstone’a i jego żonę Marthę, jako warsztat kowalski i dom. Zbudowany z pug i sosny, ściany są nadal oryginalne i dodają do niesamowitej historycznej atmosfery tego miejsca. Pug to mieszanka traw, siana i wapna, która działa jak kit pomiędzy sosnowymi słupkami.

Oryginalna kuźnia jest nadal taka jak była, wraz z gigantycznym miechem, uważanym za wykonany ze skóry słonia, który nadal znajduje się w swojej oryginalnej pozycji przy suficie. Podłoga wykonana jest z bloków drewna czerwonego, zaprojektowanych tak, aby były bardziej miękkie dla końskich kopyt. Bluey Blundstone podkuwał wiele koni policyjnych z komisariatu po drugiej stronie drogi, który obecnie jest Muzeum Dziedzictwa Melrose i mieliśmy szczęście, że zostaliśmy zaproszeni do zbadania również tego miejsca. Mimo, że duże miechy już nie działają, kuźnia nadal funkcjonuje.

Bluey Blundstones oferuje teraz wysokiej jakości i unikalne zakwaterowanie w zabytkach. Szczegóły dotyczące tego, gdzie można je znaleźć, znajdują się na dole tego bloga.

Duchy i śmierci Bluey Blundstones

Kim są duchy Bluey Blundstones i dlaczego wciąż tam są? Mieszkałem w najstarszej części budynku o nazwie Loft. Luke powiedział mi, że pewnej nocy przebywała tam medium, która opowiedziała o tym, jak została obudzona przez młodą dziewczynę w wieku około 12-13 lat. Siedziała ona na krześle w rogu pokoju i była bardzo przygnębiona, ponieważ chciała wiedzieć, dlaczego ludzie są w jej domu i dlaczego z nią nie rozmawiają. Wróżka dostrzegła również małego malucha w wieku około 3 lat. Luke i Lydia opowiedzieli o tym, jak pewnej nocy, gdy po raz pierwszy się wprowadzili, sami spali na poddaszu. Lydia obudził się do ciśnienia na jej stopy, jak kot porusza się na łóżku, ale kiedy spojrzał tam było nic. Lydia teraz zastanawia się, czy to był ten maluch.

Bluey i jego żona Martha, którzy zbudowali kuźnię, przybyli z Derby w Anglii i niestety stracili 6-miesięczne dziecko podczas podróży. Stracili też dwoje kolejnych dzieci, gdy już osiedlili się w Melrose. Czasy były wtedy ciężkie dla dzieci, a Julia-Anne zmarła w wieku 6 miesięcy, a młody Frederick w wieku 3 lat. Zostali pochowani obok na starym cmentarzu. Cmentarz został przeniesiony poza miasto, ale niektóre z ciał zostały pozostawione, a Julia-Anne i Frederick to dwie z nich. Nie ma teraz żadnych znaczników, które wskazywałyby, gdzie teraz leżą. Cmentarz jest teraz piękną, spokojną przestrzenią dla społeczeństwa, gdzie można usiąść lub bawić się, i nosi teraz nazwę Paradise Park.

Opowiedzieli nam o poprzednim właścicielu, który używał przyległej małej sypialni na swoje biuro. Pewnego dnia poczuł, że ktoś się obok niego porusza i mimo że sam był raczej sceptyczny, szybko kazał mu odejść. Inna pani wynajęła ten sam mały pokój i powiedziała, że czuje, że jest tam kobieta, która jest ciepła i gościnna. Lydia i Luke są przekonani, że to żona Blueysa, Martha, która wciąż jest w pobliżu. Kiedy po raz pierwszy się tam zatrzymali, oboje siedzieli na salonie w Loft, co oznaczało, że mogli widzieć przez małą sypialnię i drzwi poza nią. Podczas obserwacji, pod szczeliną w drzwiach, zauważyli, że ktoś porusza się w kuchni, gdy nikogo tam nie było. Zaprosili ich, aby weszli i porozmawiali z nimi, a oni nagle poczuli silną energię przy sobie. Poprzez swój własny sprzęt potwierdzili, że to była Martha i była bardziej niż szczęśliwa, że tam są.

Jeden z duchów Bluey Blundstones rzeczywiście wydaje się być mężczyzną. Pewnej nocy Luke gotował stek we wspólnej kuchni i robiło się coraz bardziej dymnie, więc włączył się alarm przeciwpożarowy i usłyszał mężczyznę krzyczącego „Oy, oy, co ty robisz!”, ale kiedy się rozejrzał, nikogo nie było widać. Luke powiedział, że było to tak wyraźne i na jego twarzy, że nawet wyszedł na zewnątrz, aby zobaczyć kto to był, myśląc, że ktoś krzyczy na niego stamtąd, ale znowu nikogo nie było widać.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *