Recent News
Zaangażowanie w związku

Jeśli dwoje ludzi pozostaje w pasji przez wystarczająco długi czas i istnieje długoterminowa kompatybilność, w której mogą kontynuować dzielenie się nowymi doświadczeniami życiowymi razem w nieskończoność, wtedy pojawi się zaangażowanie. Zobowiązanie jest niewiarygodnie potężnym uczuciem i występuje rzadko w życiu.

Zobowiązanie jest wtedy, gdy pasja Miłości Dwójki trwa do tego stopnia, że jest bezwarunkowa. Pary, które są w Miłości Dwóch, a nie w Miłości Trzech, często czują się świetnie, dopóki coś się nie wydarzy: on straci pracę, ona poroni, on zacznie pić itd.

Zaangażowanie jest wtedy, gdy emocjonalnie akceptujesz i kochasz wady drugiej osoby tak samo jak jej mocne strony. Naukowcy wykazali, że w przypadku par, które osiągają ten poziom zaangażowania, ich poczucie własnej wartości faktycznie łączy się z drugą osobą.6

Badacze obserwowali wzorce aktywacji neuronalnej u tych długoterminowych par. Odkryli, że jeśli poprosisz mężczyznę żonatego od 20 lat, aby pomyślał o tym, że jego żona ulegnie wypadkowi samochodowemu, a następnie poprosisz go, aby pomyślał o tym, że on sam ulegnie wypadkowi samochodowemu, te same punkty „ja” w jego mózgu zapalą się, podczas gdy u nikogo innego tak się nie stanie. I nie będzie dla par, które nie były w Trzeciej Miłości zaangażowania przez długi okres czasu.

Zaangażowanie powstaje z myślą, że związek będzie trwał w nieskończoność. Jedynym sposobem, w jaki może się on zakończyć, jest sytuacja, w której jedna lub obie strony związku zmieniają się indywidualnie do punktu, w którym staje się szkodliwe dla drugiej osoby, aby utożsamić się ze swoim partnerem: ponownie, pomyśl o mężu, który staje się alkoholikiem, lub żonie, która ciągle zdradza, itp. Czasami nawet wtedy, siła zaangażowania trzyma się, w zależności od jednostek.

Namiętność i żądza mogą zniknąć po powstaniu zobowiązania, nie wpływając na zobowiązanie. W ten sposób każda miłość jest warunkiem wstępnym do powstania kolejnej, ale kiedy już powstanie, nie jest już potrzebna. Żądza jest potrzebna do pasji, ale pasja może istnieć później bez niej. Namiętność musi istnieć dla zaangażowania, ale później zaangażowanie może istnieć bez niej.

Istnieją harmonogramy dla każdej miłości, chociaż są one bardzo arbitralne i będą się bardzo różnić w zależności od osoby i pary.

Ale pomocne jest myślenie o tym: Żądza jest natychmiastowa i przychodzi i odchodzi stale, będąc bardzo łatwą do odzyskania raz utraconą.

Pasja trwa od kilku dni do kilku tygodni, aby się pojawić, i zwykle trzyma się przez 3-6 miesięcy. W wysoce kompatybilnych parach, to będzie trwać, ale nadal wymagają wysiłku i stałej komunikacji, aby utrzymać ponad kilka lat.

Zobowiązanie powstaje po 1-3 latach razem i pozostaje na całe życie, chyba że dwie osoby oddalą się od siebie jako jednostki, w którym to przypadku często trwa lata, aby cofnąć się.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *