Recent News
Komplikacje związane z przewlekłym stresem

Komplikacje związane z przewlekłym stresem

Przewlekły, lub długotrwały, stres może powodować zmniejszenie masy mózgu i masy. Te zmiany strukturalne w mózgu mogą prowadzić do trudności z pamięcią, poznawczych i uczenia się.

Zmiany w strukturze hipokampa mózgu może wystąpić z przewlekłego stresu. Zmiany te, wraz ze zwiększonym poziomem kortyzolu, mogą wpływać na to, jak neurony komunikują się ze sobą.

Sposoby leczenia

Wiele strategii istnieje, aby pomóc ludziom zarządzać stresem. Strategie te mogą obejmować zachowania, które poprawiają zdrowie fizyczne, takie jak ćwiczenia i właściwe odżywianie. Niektóre techniki koncentrują się na zachowaniach, które są korzystne dla funkcjonowania emocjonalnego.

Ostatnio, praktyki mindfulness, które mają korzenie w buddyzmie, stały się bardzo popularne. Mindfulness wymaga od osoby skupienia uwagi na chwili obecnej, bycia świadomym przemijających myśli i utrzymania nieosądzającej postawy.

Programy redukcji stresu oparte na Mindfulness obejmują:

medytację oddechową

techniki skanowania ciała

łagodne, inspirowane jogą ćwiczenia fizyczne

Naukowcy szeroko badali praktyki mindfulness i wykazali, że mogą one być skuteczne w poprawie zarządzania stresem.

Dowiedz się więcej o mindfulness i medytacji tutaj.

Niektórzy ludzie będą wymagać leczenia dla niektórych fizycznych i emocjonalnych powikłań stresu, takich jak depresja, bezsenność i zgaga.

Kiedy stres prowadzi do choroby, ludzie muszą również zarządzać swoim stresem, aby zapobiec pogorszeniu się ich problemów zdrowotnych lub ich powrotowi w przyszłości.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza

Ludzie powinni zgłosić się do lekarza, gdy zauważą komplikacje związane ze stresem, takie jak zgaga, problemy trawienne i nieregularności miesiączkowania. Chociaż niektórzy ludzie mogą zauważyć fizyczne skutki stresu, inni mogą rozwijać emocjonalne lub psychologiczne skutki, w tym depresji i bezsenności.

Efekty psychologiczne mogą wymagać leków lub psychoterapii. Lekarze mogą zaoferować porady dotyczące doradztwa i mechanizmów radzenia sobie.

W niektórych sytuacjach, ludzie mogą wymagać leczenia dla fizycznych skutków stresu, takich jak przewlekłe bóle głowy i problemy z trawieniem.

Podsumowanie

Podczas ostrego stresu organizm reaguje, aby chronić się przed zagrożeniami, takimi jak urazy i infekcje. Gdy stresory stają się nadmierne lub przewlekłe, reakcja organizmu może prowadzić do negatywnych skutków i chorób. Stres może wpływać na kilka układów organizmu.

Szereg środków zaradczych, w tym praktyka mindfulness, ćwiczenia i właściwe odżywianie, może pomóc ludziom radzić sobie ze stresem. Niektóre osoby mogą wymagać leczenia medycznego w celu opanowania fizycznych lub psychologicznych objawów i chorób wynikających ze stresu.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *